Seyahat Sigortası

Seyahat Sigortası, Yurtiçi veya Yurtdışı seyahatleri esnasında oluşan kaza veya ani bir rahatsızlık sonucu ortaya çıkabilecek acil tıbbi yardım masraflarını, hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi yolculuk risklerini, bilet iptali veya ertelenmesi gibi durumlarda, ayrıca seyahat sigortası özel şartları doğrultusunda ve seyahat sigortası poliçesinde belirtilen teminat limitleri dahilinde karşılayan sigorta çeşididir. Seyahat Sigortası yaptırarak bu ve benzeri seyahat risklerinden mali durumunuzun etkilenmemesini sağlayabilirsiniz.

Yurtdışı seyahatlerinizin güvencesi için seyahat sigortasından yararlanabilirsiniz. Yurtdışı seyahatlerinizde aşağıda belirttiğimiz muhtemel risklere karşı seyahat sigortasıyla güvence sağlayabilirsiniz.

Seyahat sigortası yapan sigorta şirketlerinden yapacağınız bir seyahat sigorta poliçesi ile;

  • Seyahatinizi iptal etmek durumunda kalırsanız, bu iptal işleminden dolayı ortaya çıkabilecek zararlarınızı güvence altına alabilirsiniz.
  • Uçak biletiniz hava yolu şirketi tarafından ertelenirse veya uçuşunuz gecikirse, seyahat sigortası ile otel ve buna bağlı diğer giderlerinizin karşılanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Yurtdışı seyahatiniz sırasında bir kaza geçirirseniz veya hastalanırsanız, sağlık sigortanız yurtdışında ortaya çıkabilecek sağlık giderlerinizi karşılamayabilir. Bu durumda, seyahat sigortası ile acil tıbbi yardım ve müdahale giderlerinizi teminat altına alabilirsiniz.
  • Bavullarınızın çalınması veya kaybolması rizikosunu güvence altına alabilirsiniz.
  • Yurtdışında meydana gelebilecek sakatlık ve vefat risklerini sigorta kapsamı altına alabilirsiniz.

Hemen Seyahat Sigortası teklifi almak için tıklayın!